White Clinic

Pembe Estetik Nasıl Gerçekleştirilir?

Sağlıklı ve güzel bir gülüş için dişlerin estetik görünmesi önemlidir. Bu görünüş, düzgün ve beyaz olması kadar diş etiyle de uyumu sağlanmalıdır. Gülümseme, ön iki dişin hizasından başlayıp diş etinden geçerek dudağa uzanan hayali çizgidir.

Dişleriniz gayet sağlıklı ve beyaz olsa da diş eti problemleri güzel gülüşünüze zeval getirecektir. Kızarmış, kanama gerçekleşmiş, iş diş etleri estetik olarak gülüşünüzü etkilediği gibi sağlık açısından da oldukça önemli riskler teşkil edebilir. Gülüş estetiği, gülüş tasarımı gibi düşünceleriniz varsa öncesinde diş eti problemlerinin tamamını çözmeli, estetik gülüşlere bu süreçten sonra yönelmelisiniz. Sağlıklı bir diş etiniz yoksa uygulanacak pembe estetik gülüşünüzde istediğiniz estetiği yakalamanızı engeller. Pembe estetik işlemi ile yapılacak ufak düzenlemeler sayesinde daha estetik bir gülüşe ve daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Pembe estetik işlemleri hızlı, kolay, ağrısız ve acısızdır yapılan işlemlerdir. Bu işlemler hem zamanınızı almaz hem de yapılan işlemler sizi yormaz.

Estetik gülüşler ve sağlıklı bir ağıza sahip olmak için pembe estetik yaptırmanız yeterli olabiir. Uygulama, ihtiyacınıza göre belirlenen yöntemler ve süreçlerden sonra daha sağlıklı ve estetik gülüşlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu aşamaları tek olarak ya da gerekiyorsa birlikte yaptırabilirsiniz.

Pembe Estetik Türleri Nelerdir?

Bu uygulamalar şu şekilde gerçekleşir:

Gingivektomi İşlemi; Diş eti büyümesi ya da diş etlerinde cep oluşması sonucu fazla diş eti alınır. Bu işlem sırasında lokal anestezi uygulanır.

Rejeneratif İşlem; Diş eti iltihabı sonrası diş etleri zarar görür rejeneratif işlemle vücudun bazı mekanizmaları uyarılır, yeni destek yapısı ortaya çıkarılır.

Kron Boyu Uzatma İşlemi; Dişlere daha uzun bir görünüm vermek için lazerle yapılan kısa süreli bir işlemdir.

Botoks İşlemi; Botoks işlemi, cerrahi işlem uygulanmayan durumlarda kullanılan bir tedavi şeklidir. Cilt altındaki deri ve dokunun tekrar canlanması, daha sağlıklı bir hale gelmesi için uygulanan bu yöntemle diş etleriniz daha sağlıklı hale gelecektir.

Sizin de diş eti problemlerinizle ilgili gülüş estetiğinizde ya da sağlığınızda problem varsa bu uygulamaları güvenle yaptırabilirsiniz.

30 Kas, 2021

İmplant

İmplant Nedir? İmplant, ağız içindeki eksik dişlerin işlevini yerine getirmek amacı ile çene kemiğine vida kullanılarak yerleştirilen diş kökü olarak adlandırılır. İmplantta kullanılan vidanın titanyum olması ve çene kemiğinin titanyuma… Read More
30 Kas, 2021

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir? Dişlerde çürük sonrası meydana gelen enfeksiyon sorunlarının çözümü ve diş kayıpların giderilmesi için de uygulanabilen, diş kaybı yaşamadan dişlerin onarılması ile kurtarılması prensibi ile gerçekleştirilen kanal tedavisi,… Read More
30 Kas, 2021

Ortodonti

Ortodonti Ortodonti dişlerde görülen çapraşık ve uyumsuz dişlerin klinik ortamda tespit ve kontrol ve tedavilerini sağlayan, olası çapraşık ve uyumsuz diş oluşumunu engelleme amacıyla çalışan diş hekimliği uzmanlık alanına verilen… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir