White Clinic

Gülüş Tasarımı Nedir?

Ağız problemlerinin birçoğu ağız kokusu, diş ağrıları, kayıp dişler gibi algılansa da son dönemlerde estetik teknolojilerde gerçekleşen gelişmelerinde etkisi ile gülüş tasarımı kavramı hayatımıza girerek estetik anlamda çığır açmıştır.

Sağlıklı dişlere sahip olmanın yanında diş ve diş etleri ile çene yapısı uyumu da estetik görünüşün en büyük sırlarının başında gelmektedir. Gülüş tasarımı adı verilen estetik müdahaleler ile yapısal ve orantısız ağız yapısı tamamen düzeltilerek estetik görünüşler elde edebiliyoruz.

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

Gülüş tasarımı ne kadar genel tasarımsal bir süreç gibi görünse de; kişiye özel estetik gülüşler için gerçekleştirilmektedir. Yüz hatlarının gülümsemeleri ile bütünsel bir görüntü oluşması için hastalarımızın isteklerinin de ön planda tutulduğu gülüş tasarımı işlemlerinde başarıyı tam anlamıyla yüz ile uyum, yaş, hastanın beklentisi gibi etkenleri göz önünde bulundurarak elde ediyoruz.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi önceliğimiz hastalarımızın beklentilerinin dinlenerek gerekli çalışmaları yapmak gülüş tasarımı işlemlerinde de birinci aşamamız. Hastaların estetik beklentilerini dinledikten sonra ağız yapısı incelenir, talep edilen görüntünün hastalarımıza işlem öncesinde gösterilmesi için ağız ölçüleri, diş ölçüleri, profil ölçüleri ve diş yapısı gibi faktörlerin bütününü ele alır, bilgisayar ortamında ortaya çıkacak model görüntülerin elde edilmesini sağlarız. Hastaların bu modellerden birisini tercih etmesi sonucunda elde edilen geçici restorasyon ağız içerisine yerleştirilerek net görüntü konusunda hastadan onay alınır ve işlemlere başlarız.

Gülüş tasarımı işlemlerinde model görüntüye onay alındıktan sonra hastanın ortodontik tedaviye ihtiyaç duyup duymadığı kontrol edilir. Ortodontik tedaviye ihtiyaç duyulmaması durumları genelde diş etlerinde sorunlar olan hastalarımızda görülür. Gülüş tasarımı için bizlere başvuran hastalarımızda diş eksikliği vs sorunlar varsa implant tedavisi yöntemi ile eksiklikler tamamlanır.

Gülüş tasarımı işlemleri hastalarda bulunan yapısal bozukluk, diş eksikliği, diş eti rahatsızlıkları gibi etkenlere dayalı olarak birçok farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerdir.

Hastaların talepleri ve tedavi sürecinin tamamı estetik gülüşleri yakalayana kadar titizlikle tarafımızdan takip edilerek sonlandırılır.

 

30 Kas, 2021

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir? Dişlerde çürük sonrası meydana gelen enfeksiyon sorunlarının çözümü ve diş kayıpların giderilmesi için de uygulanabilen, diş kaybı yaşamadan dişlerin onarılması ile kurtarılması prensibi ile gerçekleştirilen kanal tedavisi,… Read More
30 Kas, 2021

Ağız Ve Diş Bakımı

Ağız Ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır? Diş bakımı 6 aylık bebeklik döneminden itibaren dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çocukluk döneminde ilk dişler çıktıktan sonra 3 yaşına kadar süt dişleri gelişimini… Read More
30 Kas, 2021

20 lik diş çekimi

Yirmilik yaş dişleri standart şekilde çekilebildiği gibi cerrahi operasyon da gerekebilir. Eğer yirmilik dişler yüzeyde görünüyorsa, diş eti bu dişleri kapatmamışsa cerrahi bir müdahaleye gerek olmaz. Ancak dişin çekiminden önce… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir