White Clinic

Gülüş Dizaynı Nedir?

Estetik işlemler son yıllarda gösterdiği gelişmeler ile hayatımızın her alanında karşımıza çıkan estetik sorunların giderilmesi için oldukça etkili yöntemlerdir. Diş hekimliği alanında da gördüğümüz estetik gelişmelerle birlikte kişilere profilleri ile uyumlu güzel gülüşler sağlanabilmektedir. Gülüş dizaynı, son zamanlarda sıklıkla duymakta olduğumuz, hastaların istekleri ve modern tıbbın yapabilecekleri çerçevesinde kişiye özel gülüşlerin doğal bir görünüme sahip olacakşekilde ortaya çıkarılma sanatıdır.

Gülüş Dizaynı Hangi İşlemleri İçerir?

Estetik gülüş dizaynı işlemleri kişiye özel uygulandığından net bir prosedürle değil; kişilerin istedikleri görüntü, cinsiyet, yaş, profil, çene ve diş sağlığı gibi etkenlerle farklı prosedürler uygulanan bir işlem olarak kabul edilmelidir. Hastaların estetik beklentilerine göre belirlenen işlem sıralarında gülüş dizaynı süreci başlatılır.

Gülüş dizaynı işlemi öncesinde klinik muayene yapılır ve hastaların sorunlu olan diş, diş eti problemlerinin giderilmesi sağlanır. Bu işlemlerden sonra yapılan diş beyazlatma işlemi de gerçekleştirildikten sonra bilgisayar ortamında hazırlanan örnek görüntüler ile hastanın isteklerine göre gülüş dizaynı işlemi sonrasında sahip olabileceği görüntüler gösterilir. Dişlerin durumuna göre gülüş dizaynı süreci içerisinde kaplama, diş teli tedavileri, protez uygulamaları gibi süreçlerin de görülebilmesi mümkündür.

Gülüş Dizaynı İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi gülüş dizaynı işleminde de en önemli ve ilk kural hastanın beklentisinin doğru anlaşılmasıdır. Hastaların estetik beklentileri doğrultusunda gerek ağız içi gerek yüz profilleri ile uyumlu bir gülüş ortaya çıkarmak için bizler maksimum önemi göstermekteyiz.

Hastaların estetik beklentilerinin tespitinden sonra ağız ve diş muayenesi yapılarak sorunlu dişlerde var olan sorunların giderilmesi, hastanın beklentisine engel olacak tüm durumların ortadan kaldırılması gerekir. Bizler bu aşamada hastalarımızın istedikleri görüntüye sahip olabilmeleri için gerekli tüm işlemleri şeffaf bir şekilde hastalarımıza sunarak tedavi süreçlerini planlamaktayız. Bazı durumlarda aylar, yıllar sürecek diş teli gibi tedavilere ihtiyaç duyabilir, bazılarında sadece beyazlatma ve kaplama yöntemleri kullanarak gülüş dizaynı işlemlerini tamamlamaktayız.

Tedavi öncesinde hastalarımızın isteklerini kavrayıp sahip olabilecekleri olası görüntüyü bilgisayar ortamında oluşturduktan sonra kişilerin kendine has gülüşlerine şahit oluruz.

30 Kas, 2021

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Nedir? Diş kaplama işlemlerinde tercih edilen yöntemlerden birisi olan zirkonyum diş kaplama, diş doğal rengine yakın, sıcağa oldukça dayanıklı ve renk geçirgenliği oldukça yüksek bir maddedir. Bu özelliklerinden… Read More
30 Kas, 2021

Ortodonti

Ortodonti Ortodonti dişlerde görülen çapraşık ve uyumsuz dişlerin klinik ortamda tespit ve kontrol ve tedavilerini sağlayan, olası çapraşık ve uyumsuz diş oluşumunu engelleme amacıyla çalışan diş hekimliği uzmanlık alanına verilen… Read More
30 Kas, 2021

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir? Dişlerde çürük sonrası meydana gelen enfeksiyon sorunlarının çözümü ve diş kayıpların giderilmesi için de uygulanabilen, diş kaybı yaşamadan dişlerin onarılması ile kurtarılması prensibi ile gerçekleştirilen kanal tedavisi,… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.