White Clinic

Empress Emax Kaplama

Geleneksel diş kaplama işlemlerinde metal kullanımı diş etlerinde deformasyon, morarma ve metal alerjisi gibi sorunları beraberinde getirmekte idi. Diş kaplama işlemlerinde görülen bu sorunlardan sonra ortaya çıkan kaplama yöntemlerinden birisi olan empress emax kaplama işleminde kullanılan malzeme, metal olmadan seramik ve cam seramik malzemelerinin bazı işlemlerden sonra dayanıklı hale getirilmesi ile elde edilir.

Empress Emax Kaplama Avantajları Nelerdir?

Emax diş kaplama, diş ve ten rengi ile uyumlu dişlerin elde edilmesi konusunda en uyumlu malzemedir. Işık geçirgenliği oldukça yüksektir. Ön dişlerde meydana gelen biçim bozukluklarının giderilmesinde en etkili kaplama malzemesidir.

Empress Emax Kaplama Kimlere Yapılır?

  • Özellikle ön dişlerinde yıpranma ve hasar görülen kişilere,
  • Diş aralıkları fazla olan kişilere,
  • Dişte renk bozuklukları ve kararma olan kişilerde,

Uygulanabilmektedir.

Empress Emax Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Diş aralığı çok fazla olan kişilerde, dişlerinde pivo eklenmiş kişilerde, daha önce metal kaplama yaptırmış olan kişilerde empress emax kaplama işlemleri uygulanmaz.

Empress Diş Kaplama Adımları Nelerdir?

Dişlerde var olan sorunun tespiti için öncelikle radyolojik görüntüler elde edilir.  Kaplama yapılacak dişin uygunluğu kontrol edilir ve dişlerde traşlama yapılır. Sonrasında klinik ortamda hazırlanan dişler medikal yapıştırıcılar yardımı ile yerleştirilir. Empress kaplama sonrasında hastalar aynı gün merkezimizden uğurlanır ve yeme alışkanlıklarına aynı gün devam ederler. Empress kaplama işlem aşaması tek diş için ortalama yarım saat sürmektedir. İçeriğinde metal karışım bulunmadığından dolayı alerjik reaksiyonlar görülmez.

Empress Diş Kaplama Sonrası Beslenme

Empress diş kaplama işlemi sonrasında beslenme alışkanlığına devam edilebileceğini yukarıda söylemiştik. Ancak bazı durumlarda soğuk ve sıcak hassasiyetleri görülebilir. Hassasiyet genelde kısa sürede geçecektir. Hassasiyetin birkaç gün sürmesi durumunda tekrar klinik muayene yapılarak dişlerde kanal tedavisi ihtiyacı olup olmadığı kontrol edilerek hassasiyet sorunlarının çözümü sağlanır.

Empress Emax Kaplama Sonrasında Diş Eti Çekilmesi Yaşanır mı?

İçeriğinde metal karışımlar olmadığından diş etlerinde renk değişimi morarma gibi durumlar görülmemektedir. Emax empress kaplama malzemelerinin biyolojik uyumu oldukça fazla olduğu için diş etlerinde çekilme gibi sorunlar da görülmez.

30 Kas, 2021

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir? Dişlerde çürük sonrası meydana gelen enfeksiyon sorunlarının çözümü ve diş kayıpların giderilmesi için de uygulanabilen, diş kaybı yaşamadan dişlerin onarılması ile kurtarılması prensibi ile gerçekleştirilen kanal tedavisi,… Read More
30 Kas, 2021

Diş Beyazlatma (Temizleme)

Diş Beyazlatma (Temizleme) Hayata bakış açımızı ve güçlü duruşumuzu sergileyen en önemli faktörlerden birisi olan dişlerde görülen, özellikle kahve, sigara kullanımı gibi etkenlerden kaynaklı sarı lekeler gülüşünüze gölge düşürebilir. Sigara… Read More
30 Kas, 2021

İmplant

İmplant Nedir? İmplant, ağız içindeki eksik dişlerin işlevini yerine getirmek amacı ile çene kemiğine vida kullanılarak yerleştirilen diş kökü olarak adlandırılır. İmplantta kullanılan vidanın titanyum olması ve çene kemiğinin titanyuma… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir